THUJOPSIS S. & Z. – Cupressaceae – zeravinec

Školkařský sortiment:

017 010 7 – T. dolabrata; 011 7 – T. dolabrata ‛Variegata‛.

Vedlejší sortiment: T. dolabrata ‛Cristata‛ a ‛Nana‛.

Výsadba: Původní druh vysazujeme jednotlivě, kultivary i ve menších skupinách v zahradách a parcích na volné, od jihu přistíněné stanoviště v chráněné, nepříliš výhřevné poloze do vlhké středně těžké minerální půdy, vylepšené rašelinou. Jako výsadbový materiál jsou většinou k dispozici jen výpěstky řízkované, které se vyznačují keřovitým růstem. Semenáče jsou vzácné.

Řez a ošetřování: Chceme-li dosáhnout u vegetativně množených výpěstků stromovitého růstu, musíme soustavným řezem postranních větví podpořit tvorbu terminálního výhonu, který po vytrvalém několikaletém vyvazování vytvoří kmen statného stromu.

Mladou výsadbu chráníme před tuhými mrazy a před paprsky zimního slunce. Nesmíme zapomenout ani na závlahu v suchém období.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Jehličnany se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>