Školkařský sortiment:
013 010 7 – A. macrophylla (durior Hill.), 60/80 cm, s hrnkovým balem,
80/100 cm, s více než 2 výhony, s balem.
Sbírkový a vedlejší sortiment: A. kaempferi, A. manshurensis, A. moupinensis a A. tomentosa. Ostatní druhy nejsou dřevité a liánovité a nejsou u nás odolné.
Výsadba: Všechny vyjmenované podražce můžeme vysazovat k vyšším stěnám a budovám, kde je po větší část dne stín. Pro oporu poslouží kordónové dráty nebo latě, bezpečně upevněné svisle asi 15 cm od zdí. Dobře se uplatňují také na pergolách, sloupech, balkónech, mohou-li se po něčem ovíjet. Můžeme je vysadit i ke stromům, které se ovšem dříve nebo později pod příkrovem lián udusí nebo vyvrátí.
Pro výsadbu ke stěnám budov a u zdí, kde bývá zahrnutý hrubý stavební rum, musíme zpravidla zaplnit jamky, velké asi 40 x 60 cm, novou, nejlépe výživnou, spíše těžší hlinitou zeminou, která drží vlhko. K vysazeným sazenicím připíchneme kolík.
Řez: Před výsadbou na jaře zkrátíme výhony sazenice až na silnější dřevo, slabší na 2 až 3 očka. Rok po výsadbě sestříháme rostliny ještě jednou až na zdravé dřevo, aby se již od země dostatečně rozvětvily, chceme-li pokrýt větší plochu. V průběhu dalších let bude nutné, abychom zaváděli výhony tam, kde se mají ovíjet. Přebujelé výhony můžeme odřezat již v létě, jinak až v předjaří, neboť po letním řezu podražec znovu obrazí. Mladé výhony většinou do zimy nevyzrají a namrzlé musíme na jaře odstranit.
Ošetřování: Rostliny vysázené na propustném podkladě musíme v období sucha zalévat, než povyrostou.
Na slunném stanovišti, zejména na jižních zdích, trpí podražec houbovými chorobami a je často napadán sviluškami. Boj proti nim je zde bezvýsledný.