Školkařský sortiment:
040 010 2 – C. occidentalis, 60/80/100/150/200/250 cm, 2x přesaz.,
6 – C. occidentalis, 5/6/8 cm, Pk, 8/10/12/14 cm, Vk, 3x přesaz. s balem.
Sbírkový sortiment: C. australis, C. caucasica, C. cerasifera, C. glabrata, C. jessoensis, C. julianae, C. koraiensis, C. labilis, C. sinensis, C. reticulata a C. tournefortii.
Výsadba: 3leté a starší keře a špičáky můžeme přesazovat bez zemního balu, jsou-li alespoň 2krát přesazované. Při tom musíme dbát, aby byly kořeny dostatečně dlouhé a nepohmožděné, jak to předepisuje ČSN. Keře stromů a stromy vysoké nad 200 cm a stromy s obvodem kmene 14 cm přesazujeme pro jistotu ujmutí se zemním balem. Pokud možno, sázíme až na jaře. Vk vysazujeme především v jižnější oblasti do stromořadí. Keře a Pk vysazujeme do sídlištní zeleně, do větších parkových úprav a poblíž vodních ploch. Sbírkový sortiment umisťujeme v arboretech, kde vybereme teplé polohy.
Řez: Terminální výhony špičáků a koruny stromů (mladých) jsou u výsadbového materiálu ze školky většinou šavlovité. Protože se výhony břesovce neprodlužují z pravých terminálních pupenů, musíme je po výsadbě na jaře seříznout až na plně vyvinuté a zdravé pupeny. Později necháme zapěstované a vyvážené koruny volně růst. Pokud chceme ze špičáků v sadovnických úpravách vypěstovat stromy, zkracujeme nejdříve obrost kmene po 2 až 3 roky a teprve po zesílení kmene ho postupně vyholíme do hladka.
Ošetřování: C. occidentalis, popřípadě i C. australis, jsou v jižních oblastech dostatečně odolné k běžné zimě. Sbírkové druhy chráníme po výsadbě na zimu ovázáním.
Všeobecně se zjišťuje, že břestovec chorobami ani škůdci netrpí. Na své zahradě jsem však pozoroval nekrózu letorostů, která se zdá být identická s gumózou Physalospora rhodina (BAUDIŠ 1962).