Školkařský sortiment:
097 010 1 – H. syriacus, 40/60/80 cm, semenáče 2x přesaz. s balem,
011 1 – H. – ‛Admiral Dewey‛, ‛Coelestis‛, ‛Duc de Brabant‛, ‛Leopoldi‛, ‛Petiolaris‛, ‛Woodbridge‛,
30/40/60 cm, 2 přesaz. s balem,
60/80/100/125 cm, 3 přesaz. s balem.
Vedlejší sortiment: H. sinosyriacus, H. syriacus v dalších ve školkách pěstovaných kultivarech: ‛Ardens‛, ‛Boule de Feu‛, ‛Carneus Plenus‛, ‛Comte de Flandr‛, ‛Diana‛, ‛Hamabo‛, ‛Jean d‛Arc‛, ‛Mauve Queen‛, ‛Monstrosus‛, ‛Lady Stanley‛, ‛Odiseau Bleu‛, ‛Pink Giant‛, ‛Puniceus Plenus‛, ‛Red Hart‛, ‛Rev. W. Smith‛, ‛Roseus Plenus‛, ‛Rubis‛, ‛Russian Violet‛, ‛Totus Albus‛, ‛Violet Clair Double‛ a pestrolistý ‛Purpureus Variegatus‛ (‛Meehanii‛).
Výsadba: Nejméně 2leté roubovance, dopěstované venku, i když přezimované pod krytem, s prokořenělým zemním balem nebo z kontejnerů vysazujeme jednotlivě nebo v malých skupinách udržovaných sadových úpravách i v menších zahradách. Často prodávané 1leté roubovance není dobré na trvalé stanoviště vysazovat, neboť není záruka, že vydrží bez poškození první zimu. Totéž platí zejména pro řízkovance, neboť jsou choulostivější než roubovance. Pro náročné úpravy můžeme s úspěchem použít i vzrostlejší, vícekrát přesazovaný materiál.
Semenáče původního druhu můžeme vysadit i jako volně rostoucí živý plot. Polohu pro ibišky vybereme v teplejší oblasti na výsluní, chráněnou od severu, s výživnou a výhřevnou, nepříliš lehkou hlinitou půdou, která udrží vláhu a slabě alkalickou reakci. Nezpracované půdy ibišek snáší, pokud jsou na propustné spodní vrstvě, neboť dužnaté kořeny v mokru a zejména v mokrých zimách podléhají nekróze. Ibišek snese úpal, ale suchem i mokrem trpí.
Řez: Při výsadbě zkrátíme loňské výhony o polovinu, abychom dostali již v prvním roce dobrý přírůstek. Vzrostlejší výsadbový materiál lehce prosvětlíme. V dalších letech, záleží-li nám na hezkém květenství, sestříháme vždy na jaře loňské výhony na čípky s několika málo internodii, abychom docílili dlouhých květních výhonů. Zanedbatelné nebo zababčelé keře můžeme silně zmladit, stejně jako případně namrzlé keře, které musíme seříznout zpět až do starého dřeva. V příznivých polohách můžeme z jedinců kmínkovitého tvaru vyvětvováním dopěstovat stromky.
Mladé výsadby na zimu zastíníme nebo ovážeme chvojím. V suchém letním období udržujeme půdní vláhu.