Školkařský sortiment: keře 1x až 2x přesaz., 3x až 4 nebo 5 až 7 výhonů.
154 010 1 – P. brachybotrys, 80/100/125 cm,
020 1 – P. caucasicus (var. glabratus), 60/80/100 cm,
030 1 – P. coronarius, 80/125/175 cm,
111 1 – P. hybridus ‛Dame Blanche‛, ‛Manteau d‛Hermine‛, 40/60/100 cm,
112 1 – P. – ‛Bouquet Blanc‛, ‛Schneestrum‛, 40/60/100 cm,
113 1 – P. – ‛Argentine‛, ‛Girandole‛, ‛Snowflake‛, 60/100 cm,
040 1 – P. inodorus, 80/125 cm,
041 1 – P. – ‛Grandiflorus‛, 80/125/175 cm,
050 1 – P. insignis, 80/125 cm,
060 1 – P. Lewissi (‛Waterton‛), 40/60/100 cm,
070 1 – P. microphyllus, 40/60 cm,
080 1 – P. pubescens, 80/125/175 cm,
090 1 – P. tomentosus, 80/125 cm,
100 1 – P. virginalis (‛Virginal‛), 60/100/150 cm.
Vedlejší sortiment: Původní druhy: P. californicus, P. delavyai, P. floridus, P. hirsutus, P. incanus, P. kansuensis, P. karwinskyanus, P. laxiflorus, P. pekinensis, P. purpurascens, P. satsumanus, P. satsumi, P. schrenkii, P. sericanthus, P. shikokianus, P. subcanus, P. tenuifolius a P. triflorus.
Hybridní druhy: P. congestus, P. cymosus, P. falconeri, P. lemoinei, P. maximus, P. mostrosus, P. nivalis, P. penduliflorus, P. polyanthus, P. purpureo-maculatus a P. splendens.
Kultivary: P. coronarius ‛Aureus‛, ‛Deutziflorus‛, ‛Dianthiflorus‛, ‛Duplex‛, ‛Primuliflorus‛ a ‛Zeyheri‛.
Výběr z dosud ve školkách pěstovaných kultivarů různých druhů: ‛Albâtre‛, ‛Avalanche‛, ‛Belle Etoile‛, ‛Boule d‛Argent‛, ‛Candelabre‛, ‛Conquête‛, ‛Coupe d‛Argent‛, ‛Enchantement‛, ‛Erectus‛, ‛Favorite‛, ‛Glacier‛, ‛Mer de Glace‛, ‛Mont Blanc‛, ‛Norma‛, ‛Pavillon Blanc‛, ‛Rosace‛, ‛Unique‛, ‛Velléda‛ a ‛Voie Lactée‛.
Výsadba: Sortiment pustorylů je tak rozsáhlý, že určení detailního uplatnění jednotlivých sort v zahradní tvorbě musíme přenechat odborníkům-specialistům nebo musíme prostudovat dendrologickou literaturu. Cennou pomůckou v tomto směru je HIEKE: Praktická dendrologie 2.
Ve velkovýsadbách nemůžeme vysazovat bez rozmyslu to, co právě ze školek získáme. Pro okrasné zahrady a předzahrádky u rodinných domků a pro zeleň kolem chat a chalup vystačíme se školkařským sortimentem, kde podle normované velikosti jednotlivých sort můžeme zhruba odhadnout i vzrůstnost keřů a podle toho je i umístit.
Výsadbový materiál je vesměs prostokořenný, jen pro pozdně jarní a letní dosadby použijeme materiál kontejnerový. Vzrůstné sorty vysazujeme v zahradních a parkových úpravách, v sídlištní zeleni a také v příměstských krajinářských úpravách. Uplatňujeme je solitérně, v menších, větších i smíšených keřových skupinách, jako krycí keře a jako volně rostoucí živé ploty. Středně vysoké a nižší druhy a kultivary, mezi které patří většina plnokvětých kultivarů, vysazujeme nejen ve veřejné zeleni, ale i v zahrádkách, nejvíce jednotlivě, ve smíšených skupinách a jako kvetoucí živé ploty. Nízké sorty jsou někdy vysazovány jako zahuštěné výsadby, avšak pro tento účel není pustoryl dost vhodný, neboť nepokrývá dostatečně půdu a porost se snadno zaplevelí.
Vhodné stanoviště pro pustoryly najdeme takřka ve všech polohách. Vybereme pokud možno slunné místo, neboť v polostínu rostou pustoryly hodně do výšky a méně kvetou.
Půda může být běžná zahradní, slabě kyselá až silně alkalická, propustná, avšak musí být bez plevelů. Zejména nízké sorty vyžadují půdy výživnější.
Řez: V udržovaných sadech a zahradách děláme po dvou až třech letech zimní prosvětlovací průklest. V zahradách u domů můžeme řezat pustoryl i po odkvětu, ale šetříme při tom mladé a dlouhé výhony. Když narostly keře mesotonní tvorbou oblouků příliš rozkladitě, můžeme větve v zimě vyřezat a vynutit si tím nárůst nových výhonů zespodu. U přestárlých keřů, popř. z nějakého jiného důvodu, můžeme riskovat radikální zmlazení. Musíme být však připraveni, že vyženou dlouhé dužnaté letorosty.
Ošetřování: Při výsadbě zkrátíme hlavní kořeny výpěstků a nadzemní část sestříháme o jednu čtvrtinu až jednu třetinu. Husté keře prosvětlíme podle habitu rostlin na 3 až 7 výhonů.
Pustoryl vyžaduje otevřenou půdu kolem rostlin. Proto je výhodné, když můžeme výsadbu občas okopat místo odplevelování simazinovými herbicidy, které pustoryl dobře snáší do dávky 1 g.m-2. Po výsadbě udržuejeme půdní vláhu, dokud rostliny hlouběji nezakoření.
Mladé výhony bývají často napadány černou mšicí makovou (Aphis fabae). Včasnými postřiky systémovými insekticidy, popřípadě nejedovatými (PIRIMOR) ve veřejné zeleni, se můžeme škůdců snadno zbavit. Jiní škůdci nebo choroby pustoryl neohrožují.