Školkařský sortiment:
156 010 1 – P. amurensis, 60/80/100 cm, 2x přesaz.,
020 1 – P. monogynus, 60/80/100 cm, 2x přesaz.,
030 1 – P. opulifolius, 80/100/150 cm, 2x přesaz.,
Vedlejší sortiment: P. alternans, P. bracteatus, P. capitalus, P. glabratus, P. intermedius, P. malvaceus, P. opulifolius ‛Luteus‛ a ‛Nanus‛ a P. stellatus.
Výsadba: Výsadbový materiál je dodáván prostokořenný. Měl by být přesazovaný a mít nejméně 5 výhonů. Pro velkovýsadby je často používán materiál nepřesazovaný, přímo ze záhonů, s menším počtem výhonů. Rostliny s třemi výhony odpovídají 3. jakosti, odpovídá-li alespoň kořenový systém normě, protože na něm záleží, zda keř na trvalém stanovišti splní dříve nebo později svůj účel. Pro velkovýsadby dáme přednost výpěstkům ze semene.
Ve velkém vysazujeme hlavně P. opulifolius, a to jako krycí, větrolamovou a výplňovou dřevinu, jako keřový podrost pod vyšší stromy, na živé ploty a konečně v krajinných úpravách jako pionýrskou dřevinu. Ostatní druhy jsou vesměs nižšího vzrůstu, uplatníme je podobně v sadových úpravách i ve sbírkách.
Uplatnění najdeme pro tavoly na otevřených, polostinných i stinných stanovištích, na všech půdách, kromě vápenitých, kde trpí chlorózou. Rostou dobře také na humózních čerstvých až mokrých půdách. Na výživných půdách rostou velice bujně.
Řez a ošetřování: Při výsadbě zkrátíme kořeny sazenic a nadzemní část sestříháme na jednu třetinu až jednu polovinu délky, popřípadě vystříháme slabé a přebytečné výhony až na patku, čímž si ušetříme zbytečný průklest v následujících letech. Je-li při přebujelém růstu nutné zmlazení, děláme to radikálním průklestem, přičemž vyřežeme nejsilnější větve až u země, a tím podpoříme rašení nových, slabších výhonů. Jiné ošetřování tavoly nevyžadují.