Školkařský sortiment:
205 020 1 – T. hispida; 010 1 – T. juniperina; 040 1 – T. pentandra; 041 1 – T. pentandra ‛Rubra‛, 40/60/80 cm, 2x přesaz.; 030 1 – T. parviflora; 050 1 – T. tetrandra, 60/80/125 cm, 2x přesaz.
Vedlejší sortiment: T. gallica a T. odessana.
Výsadba: Pokud vysazujeme silnější keře, skýtají nám záruku ujmutí jen přesazované výpěstky. Často jsou dodávány nepřesazované výpěstky ze školek. Tyto rostliny mají jen několik málo kořenů a jako výsadbový materiál je můžeme použít jen jako 1leté řízkovance, čerstvě dobývané, pro ozelenění neplodných nebo zasolených půd jako pionýrské dřeviny, hlavně T. odessana a T. parviflora.
Běžný školkařský materiál vysazujeme v sadových úpravách. T. hispida a T. pentandra vysazujeme i v zahradách, solitérně, ve skupinách a do smíšených skupin okrasných keřů.
Stanoviště vyhledáme na plném výsluní, s půdou propustnou, písčitou, suchou až čerstvou, která může být i nezpracovaná a vápenitá. Jen druhy T. hispida a T. pentandra vyžadují půdu spíše neutrální. Tamaryšky snášejí exhalace mimořádně dobře.
Řez a ošetřování: Při výsadbě zkrátíme výhony až o 2/3, kořeny jen zahladíme, jinak je šetříme, aby byly co nejdelší. Silně zkrácené kořeny špatně regenerují. V tom případě sázíme rostliny o 10 až 15 cm hlouběji, aby mohly pustit nové kořeny z dřevní části. V prvních 2 letech po výsadbě upravíme řezem tvar a rozvětvení keřů a pak je již musíme nechat volně růst, neboť zmlazování nesnášejí dobře.
Proti plevelům můžeme použít atrazinové herbicidy do dávky 0,5 g.m-2.