SCIADOPITYS S. & Z. – Taxodiaceae – pajehličník

Školkařský sortiment:

058 010 3 – S. verticillata.

Vedlejší sortiment: S. verticillata ‛Aurea‛ a ‛Pyramidalis Compacta‛.

Výsadba: Výpěstky, většinou z kontejnerů, popřípadě z dovozu s rašelinovým balem, můžeme v teplejší oblasti vysadit jako zajímavé solitérní jehličnany v udržovaných zahradách, nejlépe v atriových a terasových úpravách. Jejich pěstování je u nás prestižní otázkou miovníků vzácných jehličnanů.

Půdu připravíme činnou, vlhkou až čerstvou, písčitohumózní, výživnou, hlinitou nebo rašelinnou, prohnojenou kravincem, silně kyselou až neutrální.

Řez a ošetřování: Stojí-li rostliny na volném a světlém místě, nemusíme jejich tvar řezem upravovat, neboť porostou souměrně, což je jejich přirozený tvar. Když namrznou, musíme je sestříhat. Celkem snadno opět obrážejí, avšak souměrnosti již nedosáhnou. Mladé rostliny proto chráníme na zimu chvojím a kolem rostlin nastýlkou listí. I v létě po výsadbě je lehce přistíníme proti úpalu. Když pajehličník zežloutne, je to znamení nadbytku vápníku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Jehličnany se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>