Školkařský sortiment:
001 010 5 – A. biflora, 20/30/40/50 cm, 2 až 4leté z kontejnerů.
Sbírkový sortiment: A. grandiflora, A. triflora, A. zanderi a 8 dalších druhů.
Výsadba: Sázíme do volné půdy na trvalé stanoviště do skupin, popřípadě solitérně do nízkých zelených koberců trvalek. Je vhodná jen ve chráněné, avšak slunné poloze. Půdu připravíme kyselejší, asi pH 5, nejlépe s prohnojenou vřesovkou nebo kompostovanou rašelinou s přídavkem písku, aby rostliny vytvořily hustý kořenový bal. Takto připravená půda bude vyhovovat, rozhodneme-li se, že budeme rostliny po příchodu prvních mrazů vyrývat s balem a přezimovávat založené ve světle bezmrazé místnosti. Vysazujeme koncem dubna až začátkem května alespoň 2 až 3leté rostliny předpěstované v kontejnerech. Kořenový bal necháme neporušený.
Stálezelené na podzim a v zimě kvetoucí druhy jako A. grandiflora můžeme vyjmout z volné půdy již v srpnu a nasázet je do přiměřeně velkých nádob. Postavíme je na 8 až 10 dnů na stinné chráněné místo, lehce rosíme a po zakořenění je přivykneme opět na vzduch a světlo. Tím docílíme dlouhodobého kvetení v zimní zahradě nebo ve studeném skleníku, kam je před příchodem mrazů přeneseme.
Řez: Přezimované rostliny můžeme v únoru až březnu poněkud zkrátit, abychom docílili lepší přírůstky, a tím bohatší květenství v létě. Na jaře sestříháme omrzlé keře až na zdravé silnější dřevo, ze kterého opět pokvetou. V létě omezíme řez na úpravu tvaru.
Ošetřování: Mírnou a stejnoměrnou vláhu udržíme v létě občasnou závlahou a nízkým zeleným krytem půdy. V zimě chráníme kořeny listím a větve hustým krytem z chvojí. Kořeny nesmějí promrznout. Pod střechou nevyžadují přezimované rostliny zvláštní péči. Stálezelené a kvetoucí rostliny v nádobách umístíme na světle a za jasných dnů je podle potřeby zaléváme. Opadavé druhy nesmíme přemokřit.
Ochrana proti chorobám a škůdcům není u dobře živených rostlin potřeba.