ULEX L. – Leguminosae – hlodáš

Školkařský sortiment:

210 010 1 – U. europaeus, 30/40/60 cm, z kontejnerů.

Vedlejší sortiment: (Vlastně hlavní sortiment) U. europaeus ‛Plenus‛, ‛Strictus‛, ‛Postratus‛ a U. minor (U. nanus).

Výsadba: Pokud nezakládáme porost přímým výsevem, můžeme vysazovat buď 1leté semenáče původních druhů, nebo i vzrostlejší kultivary z kontejnerů jako zahuštěnou výsadbu na kamenité nebo pískovcové svahy do půdy hubené, výhřevné, avšak vápníkuprosté, kde vytvoří neproniknutelnou souvislou zelenou pokrývkou.

Rostliny s hrnkovým balíčkem můžeme vysazovat také jednotlivě do skalek a na květinové zídky na plné výsluní. Nejlépe se hlodášům daří v oblasti s vlhkým ovzduším, kde tak brzy nezatahují a kvetou někdy až do října.

Řez a ošetřování: Při výsadbě sestříháme sazenice nakrátko, aby vytvořily brzy zahuštěný porost. Později je seřezáváme, jen když namrznou. Vždy je však nutný zimní kryt osamocených rostlin.

Příspěvek byl publikován v rubrice Listnaté dřeviny se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>