Kompostér vám usnadní spoustu práce na zahradě

Ať už jste zahradník nováček nebo profík, určitě jste se aspoň jednou zamýšleli nad tím, co by se dalo udělat se vším tím přebytečným odpadem, co vám zbude na zahradě po každém kosení nebo odplevelení. A co si takhle vytvořit na zahradě své vlastní kvalitní hnojivo? Postačí vám k tomu všechny tyhle zbytky a jeden šikovný kompostér.

 

K čemu poslouží vaší zahradě?

Kompostér plní zásadní úkol – a tím je zpracování bioodpadu z vaší zahrady. Můžete zde odhazovat posekanou trávu, kusy plevele či rostlin, kořínky nebo zbytky jídla. Během pár měsíců vám z tohohle všeho vytvoří prvotřídní kompost, který můžete využít jako hnojivo pro vaše rostliny. Díky němu tak ušetříte spoustu peněz za všechny ty zbytečné, chemické postřiky a předražená hnojiva. Je ale potřeba si zapamatovat zásadní věc: kompost není skládka. Nepleťte si tyto dva pojmy a neodhazujte zde vše, co vám přijde pod ruku. Velice rychle by vám totiž mohla místo hnojiva vzniknout nevzhledná, přecpaná popelnice.

 

Netradiční dárek pro zahradního nadšence

Zprvu se to může zdát poněkud šílené, možná až divné, ale i kompostér se dá využít jako skvělý narozeninový nebo vánoční dárek. Jestli máte mezi svými přáteli či příbuznými odborníky na pěstování ovoce a zeleniny, nebo jen milovníky zeleně, může z toho vzniknout velice užitečný dar. Nezapomeňte ale, kde vaši přátelé bydlí. Na balkóně by totiž nemusel působit zrovna vzhledně. V tomto případě se zkuste raději zaměřit na stylové květináče nebo zahradní náčiní.

 

Vyberte si ten ideální typ pro vaši zahradu

Díky velice široké nabídce, jakou kompostér má, je zaručeno, že najdete ten správný kousek. Hlavní je soustředit se na velikost vaší zahrady, abyste vybrali takový, co skvěle zapadne a nebude působit příliš nápadně

 

Zvolit tak můžete například plastový nebo dřevěný, s otvorem buďto nahoře nebo dole. Volba je na vás.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nářadí a materiálové potřeby se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>